تاریخچه استفاده دارویی از پوکه

 استفاده دارویی از پوکه !بیش از 2000 سال است که از پوکه به عنوان ساینده با کاربردهای پزشکی استفاده می شود.

این دارو در اواسط قرن هجدهم به طب سنتی چین وارد شده است ، این ماده به عنوان بخشی از جوشانده (چای) در ترکیب با طیف وسیعی از گیاهان و سایر داروهای ژئومارو (از جمله کهربا ، سینبار ، میکا و استخوان مهره داران فسیلی) استفاده شده است.

درمان سرطان مثانه صفرا ، شرایط ادراری ، سرفه های خشک و هک کننده و اختلالات اضطرابی. پوکه در ادبیات غربی دارای سابقه ادبی نسبتاً پایداری است.

‘Spuma maris’ (کف دریا) منبعی از سردرگمی در ادبیات کلاسیک بوده است ، وضعیتی که توسط برخی از متون تجدیدنظرطلب قرون وسطایی بدتر می شود.

در یک زمینه پزشکی ، این اصطلاح معمولاً به پوکه اشاره دارد. پوکه از زمان کلاسیک در آماده سازی هایی که به عنوان مواد استفاده می شوند استفاده می شود.

،پاک کننده های زخم (به ویژه پوست و قرنیه) ، داروهای cicatrizing برای کمک به زخم به طور موثر ، یک ماده فعال در پماد و پودرهای چشم در داروخانه های دارویی و انسانی ، پودرهای ایجاد کننده عطسه و مواد ساینده برای از بین بردن موهای بدن و کمک به آنها. تولید پودرهای خوب مواد تشکیل دهنده دارویی مقاوم

مزایای دیگر پوکه غیر از استفاده دارویی

  • اسکراب صورت و بدن – برای لایه برداری از سلول های مرده پوست
  • صابون های ساینده – برای از بین بردن آلودگی و آلودگی
  • لوازم و خمیر دندان – تمیز کردن و پرداخت دندان
  • شیشه تلویزیون – سنگ زنی و پرداخت
  • الکترونیک – آماده سازی و تمیز کردن فلز صفحه مدار
  • عایق سیلیکات کلسیم – ماده اولیه سرامیک و کاشی
  • اسکراب پا و دست – برای از بین بردن پینه ، پوست مرده و کوتیکول
  • میزهای آشپزخانه – برای از بین بردن لکه های سرسخت و لهستانی سطوح
  • لاک اتومبیل – برای از بین بردن تجمع موم قدیمی و صاف کردن سطوح رنگ شده

در هنگام استفاده از هرگونه صابون ساینده ، پاک کننده یا براق کننده ، رعایت حد متوسط ​​و لمس سبک مهم است. اعمال فشار بیش از حد در هنگام استفاده از پاک کننده ساینده می تواند باعث ایجاد خراش یا قرمزی شود. درعوض ، از یک اسکراب بسیار نرم استفاده کنید و ناحیه تمیز شده را کاملا بشویید و خشک کنید. اگر در حال جلا دادن ماشین هستید ، با پارچه نرم و بدون پرز ، باقی مانده آن را بردارید. همیشه هنگام استفاده از صابون ساینده ، اسکراب ، پاک کننده و لاک زدن از حرکات دورانی استفاده کنید تا از سوختن یک ناحیه در اثر اقدامات متمرکز جلوگیری کند.

امروزه از پوکه معدنی در مواردی فراتر از صابون ساینده استفاده می شود و توانایی آن به عنوان یک ماده افزودنی سایشی متنوع و ملایم به طور مداوم در حال گسترش و نوآوری است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button