قاب چوب در مقابل بلوک بتونی

قاب چوب در مقابل بلوک بتونی این سؤال مهمی است که ممکن است هنگام شروع یک پروژه ساخت و ساز جدید به ذهن خطور کند. عواملی که باعث ایجاد مشکل می شوند شرایط آب و هوایی ، هدف از پروژه و نوع ساختاری است که باید ساخته شود. بسته به این عوامل ، می توان تصمیم گرفت که کدام یک نتیجه مثبت بیشتری خواهد داشت.

قبل از پاسخ به این سؤال “قاب چوب در مقابل بلوک بتونی؟” ، لازم است اطلاعاتی به طور جداگانه در مورد این دو روش مختلف ساختمانی داده شود. مشخص است که بلوک های بتونی در اکثر ساختمانها با توسعه فن آوری های بتونی مورد استفاده قرار می گیرند. بیایید نگاهی به این دو روش مختلف بیندازیم.

قاب چوب در مقابل بلوک بتونی ؟ کدام یک از اینها سودمندتر است؟

مهم نیست که چه ماده ای در ساخت و سازها – قاب های چوبی یا بلوک بتنی استفاده می شود ، لازم است که اطلاعات مفصلی در مورد موضوع داشته باشید دقیق ترین اطلاعات از مهندسین عمران یا معماران بدست می آید. با این وجود ، بیایید با ایجاد مقایسه ای ذهن آگاهانه برای سوال  قاب چوب در مقابل بلوک بتنی” ، سردرگمی را برطرف کنیم. .

مضرات ساخت قاب چوبی

ساختن ساختمان با استفاده از قاب چوبی روشی است که صدها سال از آن استفاده شده است. البته به مرور زمان خواص پیشرفته و پایداری بیشتری کسب کرده است. اگرچه این یک مزیت مهم دارد که ساخت آن به سرعت و به آسانی انجام می شود اما دارای معایبی است که مهندسان را به چالش می کشد.

  • این هزینه را افزایش می دهد. بزرگترین معلولیت چوب این است که به مواد تقویت کننده اضافی احتیاج دارد. به عنوان مثال ، در حالی که آن را در برابر بلایای طبیعی مقاوم می کنید ، هزینه فعلی حدود 30٪ افزایش می یابد.
  • آتش را افزایش می دهد چوب ماده ساختمانی است که به راحتی می سوزد و باعث گسترش آتش می شود. بنابراین ، در هنگام ساختن قاب سازه ، باید مواد محافظتی اضافی اضافه شود.
  • در برابر حشرات آسیب پذیر است. چوب یک محیط ایده آل به خصوص برای موریانه ها و سایر آفات ایجاد می کند. هنگامی که آنها درون سازه چوبی ضرب می شوند ، از دوام ساختمان می توان به شدت کاسته شد. بنابراین استفاده از تجهیزات محافظ ضروری است. اما ممکن است بعد از اتمام ساخت و ساز مشکلی ایجاد شود.
  • از صدا و کیفیت خوبی برخوردار نیست و عایق حرارتی چوب نیز مناسب نیست. برای دستیابی به عایق بندی مناسب ، موارد اضافی باید در حفره های دیوار ضمیمه شوند.

مزایای ساخت بلوک بتنی

  • این کارآیی انرژی را فراهم می کند. ساختمانهای ساخته شده با بلوکهای بتونی 35٪ مصرف انرژی کمتری را نسبت به ساختمانهای چوبی با قاب فراهم می کنند.
  • به لطف جرم حرارتی زیاد ، گرما را جذب می کند و دمای داخل ساختمان را در سطح مشخصی نگه می دارد.
  • عایق صدا خوب است.
  • کیفیت هوا در فضای داخلی همیشه سالم تر است زیرا مواد فرار داخل آن مانند ساختارهای چوبی قاب دار نیست.
  • بلوک بتونی یک ساختمان قوی و با استحکام بالا است ، بنابراین در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله مقاوم هستند.
  • سازه های بلوک بتنی مانند سازه های چوبی محیط زندگی مناسبی را برای موریانه ها و آفات ایجاد نمی کنند.

همانطور که مشاهده می شود ، بسیاری از عوامل تفاوت بین بلوک های توت فرنگی c و هزینه فریم چوبی را ایجاد می کنند . علاوه بر این ، لازم به ذکر است که سازه های چوبی برای ماندگاری بیشتر به نگهداری منظم نیاز دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button