پوکه زنجان

پوکه زنجان ! پوکه به موادی گفته می شود که از وزن کم و دوام بالایی برخوردار هستند. انواع پوکه ها حاصل فرآوری و دانه بندی انواع سنگ ها و خاک های آتشفشانی سطح زمین می باشند. از این نوع مواد برای استفاده در کارها و سازه هایی که نیاز به سبک سازی دارند استفاده می شود که دوام و خواص عایق بودن هم مزید بر علت در استفاده از آن ها شده است. پوکه زنجان یکی از شرکت های قدیمی در امر تهیه و توزیع پوکه می باشد که سعی کرده است با ارائه پوکه های با کیفیت رضایت مشتریان خود را فراهم‌ نماید

چگونگی شکل گیری سنگ های پوکه از پوکه زنجان

شکل گیری این مواد و گدازه های آتشفشانی بدین شکل بوده است که در گذشته های نچندان دور به دلیل فعل و انفعالاتی که درون لایه های زیرین زمین اتفاق می افتاده است مواد مذاب درون لایه های زیرین از طریق روزنه ها و شکاف ها با فشار به سمت پوسته زمین به حرکت در می آمده و با حداکثر توان به سمت بیرون پرتاب می شده است.

 

این مواد گداخته و مذاب با دمای بسیار بالا وقتی در مجاورت هوای بیرونی سطح زمین قرار می گرفتند بسرعت گازهای درون آن ها شروع به تخلیه شدن می کرده است و در اثر این خروج گازها که با سرعت بالا انجام می شده سطح این نوع از سنگ بصورت متخلخل شده و حفره های ریزی بر روی آن ها شکل می گرفته است که این تغییرات باعث سبکی وزن و درجه حرارت بالای اولیه آن ها باعث استحکام عجیب این نوع از سنگ ها می شده است که با پیشرفت های انجام شده و اطلاعات بدست آمده از استحکام و سبک بودن این نوع از سنگ ها، بشر شروع به استخراج و فرآوری آنها برای استفاده در جاهای مختلف نموده تا بتواند از خواص آن ها برای پیشبرد کارهای خود استفاده نماید.

 

بهترین راه برای خرید مناسب و مقرون بصرفه انواع پوکه با کیفیت مناسب مراجعه به کارشناسان پوکه زنجان می باشد. تا خریدی مطمئن با خیالی آسوده انجام شود.

انواع پوکه زنجان

پوکه ها که در اصطلاح علمی با نام پومیس شناخته می شوند، بر اساس نوع شکل گیری و روش فرآوری به دو نوع مهم تقسیم می شوند پوکه های معدنی که حاصل فوران آتشفشان ها در سال های دور و نزدیک بوده و پس از شناسایی معدن و استقرار دستگاه های برش و استخراج از معدن در وسایل حمل و نقل بارگیری شده به کارخانه ها مختلف برای خرد و دانه کردن فرستاده می شوند که پس از دانه بندی در ابعاد و انواع مختلف به بازار عرضه می شوند. دیگر نوع و گروه پوکه ها، پوکه های صنعتی هستند .

 

که از مواد موجود در طبیعت که بشکل خاک رس هستند و از توان و خاصیت قرار گرفتن در دماهای حرارتی بالا برخورارهستند تهیه شده و به کارخانجات مخصوص فرستاده می شوند در آنجا با آب و مواد دیگر مخلوط شده و پس از قرار گرفتن در دماهای حرارتی بسیار بالا تبدیل به سنگ های متخلخل و سبک می گردند و با نام پوکه صنعتی شناخته می شوند .

 

باید توجه داشت که پوکه های صنعتی به دلیل شرایط فرآوری و گران بودن انرژی مصرفی برای حرارت دهی ممکن است از نظر قیمت بسیار بالا تر از سنگ ها و پوکه های معدنی به دست مصرف کننده ها برسند. پوکه زنجان یکی از شرکت های مهم در امر تهیه و توزیع انواع پوکه می باشد که تلاش می کند بهترین پوکه های موجود در بازار را برای مصرف به خریداران محترم معرفی و ارائه نماید.

انواع پوکه های معدنی

پوکه های معدنی در زمان فرآوری در کارخانه جات مخصوص در اندازه های مختلف فرآوری می شوند که این اندازه به دلیل شباهت و اندازه ظاهری که با بعضی از حبوبات و خشکبار دارند با نامی مشابه نام آن ها شناخته می شوند. مثلا پوکه هایی که از نظر قد و قواره و شکل ظاهری شبیه به بادام هستند با عنوان پوکه بادامی شناخته می شود بر این اساس بطور کلی می توان پوکه های معدنی را در چند دسته تقسیم بندی کرد که عبارتند از :

1.پوکه معدنی عدسی:

پوکه عدسی در سایز10 تا 15 میلی متر و وزن550 تا600 کیلوگرم به بازار عرضه می شود.

2.پوکه معدنی نخودی:

پوکه نخودی کاملا مثل پوکه عدسی است. وزن و اندازه آنها باهم برابر است ولی پوکه نخودی بسیار سبک تر از پوکه عدسی است و همین طور مقاومت بسیار بالایی دارد.

3.پوکه معدنی بادامی:

این پوکه مشابه پوکه نخودی و عدسی است ولی در ابعاد بزرگتری تولید می شود به همین دلیل قیمت این پوکه نسبت به آنان کمتر است.

4.پوکه معدنی سیاه:

پوکه سیاه یکی از انواع پوکه های ساختمانی می باشد که از معادن روباز استخراج می شود.

5.پوکه معدنی ماسه ای:

پوکه زنجان ماسه ای نوعی پوکه معدنی میباشد که در ابعاد 0 تا 5  میلی متر و وزن 800 تا900 کیلوگرم موجود میباشد.

برای اطلاع از انواع پوکه، خواص و کارکرد هر نوع از آن ها می توان با مراجعه حضوری به مراکز پخش یا غیر حضوری به صورت مراجعه به در گاه های الکترونیکی و شبکه های اجتماعی از کم و کیف کار به نحو شایسته اطلاعات لازم را بدست آورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button