Pumice چیست؟

کلمه pumice از کلمه لاتین pumex گرفته شده است و به معنی کف است .

پومیس سنگی بافتی است که از فوران های آتشفشانی تشکیل شده است. سنگهای مذاب عمیق در زیر زمین ، آب و گازهای دیگر را در خود جای داده اند ، و هنگامی که ماگما از دریچه منفجر می شود ، گازها خاموش می شوند و یک ساختار متورم وزیکول-پرچ را که به سرعت خنک می شود ، پشت سر می گذارد و ساختار فوم را محکم می کند. اکنون ماگما به یک سیلیکات بی نظیر آلومینیوم یا پومیس تبدیل شده است.

پومیس در کجا یافته می شود

پومیس در جریانهای پیروکلاستیک یافت می شود و یا با عمل باد یا موج در حفره ها انباشته می شود.

اگر پوشک تازه تشکیل شده در زیر آب فوران شود  عمل موج به عنوان اشباع و غرق شدن ، توده شناور را در نزدیکی ساحل یا در نزدیکی ساحل قرار می دهد. این فرآیند قرنها منجر به یک توده بسیار خالص می شود – مواد معدنی سنگین به دریا یا کف دریاچه می ریزند ، در حالی که توده خالص به ساحل شسته می شود. این مورد در مورد سپرده پوکه ای است که توسط هس پومیس در جنوب شرقی آیداهو تهیه شده است. ذخایر هوم پومیس در ساحل دریاچه داخلی باستانی معروف به دریاچه بونویل واقع شده است. دریاچه بزرگ نمک کنونی چیزی است که از این دریاچه یکبار گسترده آب شیرین باقی مانده است. دریچه ای که پمپ های موجود در سپرده هس را تأمین می کند تنها با یک مایل فاصله دارد.

پومیس در سراسر جهان یافت می شود

Pumice یک سنگ آمورف بسیار فراوان است که در سراسر کره زمین یافت می شود ، اگرچه همه گلهای کوچک برای تصفیه و استفاده در صنعت ایده آل نیست. ما می دانیم یونانی ها و رومی ها هنگامی که مخلوط های بتونی را که برای ساختن امپراطوری های خود استفاده می کردند ، به اعجاب شگفت انگیز تکیه می کردند … جاده ها ، قنات ها ، معابد ، مخازن و سایر سازه ها. اکثر توده های رومی از پوززولی ، شهری در نزدیکی روم آمده است که از آن پوزولان نام خود را می گیرد.

جالب است بدانید که پومیز یک محصول محلی نیست ، به این معنی که ویژگی های منحصر

به فرد یک سپرده مخصوص پوشک – این سختی مقیاس MOHS ، درجه خلوص ، سفیدی و توانایی شرکتی است.

که آن را استخراج و پالایش می کند تا مشخصات مختلف صنعت را برآورده کند.

تقاضا از هر گوشه دنیا. به عنوان مثال ، كافه از ذخاير بزرگ تجاري در جنوب شرقي آيداهو به جز قطب جنوب به 27 كشور در هر قاره جهان تصفيه مي شود. در حقیقت ، بیش از 70 درصد محصولات پوشاک هس به آسیا و اروپا ارسال می شوند.

زیرا توده پوشک معیارهای دقیقی برای خلوص ، رنگ و عملکردی دارد که منابع محلی نمی توانند.

پومیس معدن

تولید کنندگان مختلف پوشک تجاری از انواع خاص خود در این فرآیند استفاده می کنند ،

اما به طور کلی ، یک مخزن پمپ به صورت سطحی استخراج می شود ،

به این معنی که بار سنگین خاک را که پوشیده از سنگفرش است ، کنار گذاشته و برای احیای بعدی ذخیره می کند.

سپس پومیس با استفاده از بولدوزرها خراشیده می شود.

 

و برای پردازش اولیه و جمع آوری انبار برای بارگیری و انتقال به کارخانه جهت پردازش به سنگ شکن منتقل می شود.

وقتی هوا اجازه می دهد ، این معدن در طول سال ادامه می یابد ، در غیر این صورت مقدار کافی برای تصفیه در ماه های زمستان ذخیره می شود.

سپس پومیس معمولاً قبل از بلند شدن به بالای ساختار گیاه و از طریق گرانش ، به مقدار رطوبت لازم برای پالایش خشک می شود ، سفر خود را از طریق سنگ شکن ها ، صفحه ها و جداکننده آغاز می کند تا اینکه در نهایت در کیسه یا کیسه های فله قرار گیرد. یا در اتومبیل های فله ای فشرده شده یا در تریلرهای انتقال پنوماتیک یا اتومبیل های ریلی پنوماتیک منفجر شده اند

 

کاربردهای صنعتی Pumice

Pumice مصالح ایده آل برای بلوک های بتنی سبک وزن است.

پومیس همچنین به عنوان ساینده استفاده می شود ، به خصوص در کاربردهای ملایم تر مانند شیشه تلویزیون ، تخته مدار رایانه ، منسوجات نرم و پیری (مانند جین) ، لایه برداری از پوست. پومیس کاملاً “شکننده” است ، به این معنی که حتی وقتی به یک قدرت بسیار ریز خرد می شود ، لبه های تیز و توانایی ساییدن و صیقل دادن را از دست نمی دهد.

آرایش وزیکولی پومیس (ماتریس محفظه های پر از هوا) آن را برای کاهش انفجار ایده آل می کند ، زیرا محفظه های ماسهباز به محض اینکه وزیکول ها به طور متوالی خرد می شوند ، انرژی انفجار را جذب می کنند. هنگامی که از ماسه سنگ در محاصره بمب استفاده می شود ، می تواند به کاهش آسیب ناشی از انفجارهای تصادفی کمک کند.

پومیس به عنوان یک رسانه تصفیه در سیستم های بزرگ آب آشپزی در سراسر جهان خدمت می کند. مصالح پیاز و پوزه پوزولان در کاربردهای بتنی در سطح جهان استفاده می شود. Pumice جمع سنگین وزن سبک است که پایه و اساس موفقیت در فرار از روکش سنگی ساخته شده با وزن سبک و سایر محصولات سبک بتن است. مصالح ساختمانی پومیس مقدار R بتن را با ضریب 4 افزایش می دهد و ساخت بتن سنگ فرش را در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

صنعت باغبانی از گل ماسه سنگ برای هوادهی خاک ها استفاده می کند و به یک خاک متراکم برای حفظ رطوبت می افزاید. پومیس همچنین می تواند به عنوان محیط رشد گیاهان در کاربردهای غیر آبی و هیدروپونیک باشد.

Pumice یک پرکننده عالی است. این ماده از نظر طبیعت غیر کریستالی ، غیر سمی و غیر خطرناک است. به عنوان مثال ، صنعت رنگ ، کاملاً فوق العاده ریز را به عنوان یک پرکننده کاربردی که به رنگ چگالی کمتری دارد و همچنین مقاومت در برابر سوزش و لکه دارد ، متکی می کند. مقادیر درشت پوسته دارای خواص ضد لغزش بسیار خوبی است. صنعت لاستیک و پلاستیک همچنین از پومیز به عنوان پرکننده کاربردی استفاده می کند.

صنعت ساخت و ساز از بتن تقویت شده پوزیزن برای افزودن دوام ، ماندگاری و استحکام به کاربردهای مهم بتن — جاده ها ، پل ها ، محصولات بتونی پیش ساخته ، GFRC ها ، سیمان های چاه ، ماسه های سیمانی ، پانل های شیب سبک و بتن های تزئینی استفاده می کند.

آرایش شیمیایی پومیس

خواص شیمیایی پومیس از رسوب به سپرده متفاوت خواهد بود ، اما در اصل پومیس در درجه اول سیلیکون دی اکسید (آلومینیوم آمورف سیلیکات) ، مقداری اکسید آلومینیوم و مقدار کمی از اکسیدهای دیگر است. اگر می خواهید به طور خاص تحلیلی از هس پومیس را ببینید ، به مقالات وب سایت معظمی  بروید .

Pumice به عنوان یک محصول سبز

برچسب “سبز” به طور کلی به محصولاتی و فرایندهایی داده می شود که انرژی زیادی ندارند و به محیط زیست آسیب نمی رسانند. البته این یک تعریف بسیار اساسی است … اصطلاح “سبز” اکنون اصطلاح بازاریابی گسترده ای است که تقریباً در مورد هر چیزی وجود دارد.

Pumice pozzolan با این واقعیت ساده سبز است که مهمترین مرحله در فرآیند تولید – گرم کردن بیش از حد که به کاج می دهد بسیار شگفت آور است – از قبل توسط Mother Nature مورد توجه قرار گرفته است. پومیس “طبیعی تراشیده شده” است ، به این معنی که پوشک قبلاً وقت آن را در کوره داشته است: کوره آتشفشانی. بر خلاف متالولین ، بخار سیلیس و خاکستر مگس ، پومیس نیازی به گرم شدن یا کلسینه کردن برای تغییر آرایش شیمیایی خود ندارد تا از این نظر به عنوان پوزولان مفید باشد.

کنتراست ، به عنوان مثال ، سیمان پرتلند که ماده اصلی بتن است. سیمان پرتلند با استخراج سنگ آهک سنگ معدن تولید می شود ، آن را خرد می کند ، و سپس آن را در یک کوره گرم می کند تا باعث تغییر وضعیت جسمی آن شود. سپس “کلینکرهای” حاصل در زیر مش تقریبا -325 قرار می گیرند. نتیجه این پودر سیمان بسیار مفید است. بنابراین ، از نظر ردپای کربن – انرژی لازم برای تولید محصول نهایی مفید – سیمان پورتلند ، یکی از مهمترین دغدغه های صنعت و دولت است. تولید سیمان بخش عمده ای از کل تولید عمده گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد.

خوشبختانه ، هنگامی که بتن می آید ، پومیس یک پوزولان فوق العاده مفید

(کلمه رومی pumice “pozzolana”) بود ، و pozzolans کارهای فوق العاده ای را برای بهبود و بهبود بتن های استاندارد انجام می دهد.

بنابراین با تعویض بخشی از توان سیمان پورتلند با پودر لکه دار (پوزولان) ، سوزن سبز را به طور قابل ملاحظه ای روی بتن حرکت می دهید

و ویژگی های باورنکردنی با کارایی بالایی را نیز به شما می دهد. پاداش بالای یک جایزه.

فرآیند : پومیس از یک مخزن آتشفشانی باستانی استخراج می شود ، خرد می شود.

و به کارخانه پالایش منتقل می شود ، جایی که مجدداً خرد می شود و در اندازه های مختلف ذرات مورد استفاده در صنعت جدا می شود .

از مصالح نیم اینچی تا انتها به یک فوق العاده خوب. آسیاب 3 میکرون – معادل دود. فرآیند پالایش نیاز به انرژی کمی دارد و از آب شیرین استفاده نمی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button